FAQ

Vyběr z dotazů

Dotaz č. 9 Realizujete také veřejnostní kurzy?
Ano, realizujeme. Pro aktuální nabídku navštivte prosím odkaz Kurzy pro veřejnost.

Často kladené dotazy

Jazyková škola

1. Jaké jazyky učíte?

Jazyková škola Ypothesis realizuje kurzy ruského, francouzského, maďarského, chorvatského a anglického jazyka. Specializujeme se na jazyky, které zvládáme dokonale.


2. Jaká je cena kurzu?

Cena kurzu se odvíjí od úrovně pokročilosti, specializovanosti jazyka, počtu studentů ve skupině, místě výuky atd. Pro více informací o cenách nám prosím kontaktuje prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na adrese info@ypothesis.cz.


3. Jak mám kurz zaplatit?

Preferujeme platbu převodem z účtu. Po objednávce kurzu Vám zašleme fakturu a požádáme Vás o její úhradu. Pokud budete trvat na platbě v hotovosti, i na tom se dá samozřejmě domluvit.


4. Mohu platit platební kartou?

Bohužel, platby platební kartou aktuálně nepřijímáme.


5. Kdy musím kurz zaplatit?

Kurz je třeba vždy uhradit před jeho zahájením, pokud nebude stanoveno jinak.


6. Kdo mě bude učit?

Naši lektoři mají lingvistické vzdělání a dlouhodobé zkušenosti s výukou. Nejenže dokonale ovládají daný jazyk, ale jsou také vynikajícími pedagogy.


7. Co když budu s lektorem/kurzem nespokojen(a)?

I to se může stát. Pokud Vám nevyhovuje styl výuky, máte vždy možnost kontaktovat administrativu školy a zažádat o výměnu lektora. Kromě toho sami s lektory diskutujeme metody výuky a snažíme se získat zpětnou vazbu od klientů, abychom podobným neshodám předešli.


8. Učíte i přes prázdniny?

Ano, pokud je ze strany klienta zájem o letní kurzy, učíme i v době prázdnin.


9. Realizujete také veřejnostní kurzy?

Ano, realizujeme. Pro aktuální nabídku navštivte prosím odkaz Kurzy pro veřejnost


10. Může výuka probíhat třeba u mě doma nebo v kanceláři?

Snažíme se vám vyjít maximálně vstříc. Chcete-li si ušetřit čas, náš lektor přijede za vámi. Nechcete, abychom nahlédli do vašeho soukromí nebo na váš pracovní stůl? Přijeďte vy za námi. Vše je pouze o domluvě.


11. Realizujete také distanční kurzy (např. přes Skype)?

Ano, na přání klientů je možné domluvit tento typ výuky.


12. Jaké materiály pro výuku používáte?

Vždy záleží na typu kurzu a Vašich požadavcích. V kurzech pro začátečníky je lépe postupovat dle vyzkoušených učebnic, v konverzačních hodinách lektoři často preferují vlastní materiály. Volba výukových materiálů ale vždy vychází především z dohody lektora s klientem. Učebnice nejsou součástí ceny kurzu. Lektor Vám může poskytovat své materiály.


13. Chtěl(a) bych se naučit jazyk, který nemáte ve vaší nabídce. Poradíte mi?

Soustředíme se na malou skupinu jazyků, a to proto, abychom vám nabídli nejvyšší kvalitu. Vážíme si ale všech našich zákazníků a chceme vám vyjít vstříc. Napište nám nebo zavolejte.


14. Co je to e-learning?

V rámci služeb jazykové školy poskytujeme zdarma jako přidanou hodnotu e-learningovou platformu. V ní najdete přehled Vašich hodin, materiály ke studiu, zprávy ze školy a další zajímavé informace k Vašemu kurzu. Pokud se chcete dozvědět víc, navštivte náš e-learningový portál.


15. Co znamená název školy a jak ho mám číst?

Název má původ v řeckém slově υπόθεση, ϋπόθεσις, které znamená “hypotéza, předpoklad, princip”. Jazyk je předpokladem dorozumění se; s jeho pomocí můžeme formulovat myšlenky, principy a hypotézy. První písmeno v názvu, Y, anglické “why”, charakterizuje tázací formulace, otázky, smysl vzdělávání.

Pro výslovnost se můžete inspirovat v Google překladači a zjistit, jak se slovo vyslovuje v řečtině, italštině, francouzštině nebo angličtině.


Překlady

1. Proč pro překlady používáme Across?

Naším cílem jsou přesné, kvalitní, konzistentní a včas dodané překlady. S pomocí software Across, který disponuje překladatelskou pamětí, přehledným editačním rozhraním a databází uložených překladů, bude terminologie ve vašich textech vždy jednotná, číselné údaje ve správném formátu a obrázky na místě, kam jste je v originálním souboru umístili.


2. Proč překlady účtujeme pomocí jednotky “zdrojové slovo”?

Chceme, abyste od začátku vědeli, kolik za překlad zaplatíte. Přibližný počet slov můžete ověřit například v programu Microsoft Word. My používáme program Across, který pro výpočet zdrojových slov uplatňuje mírně odlišnou metodiku. Metodiku, výhodnou pro vás. Například číslo 785 je ve Wordu počítáno jako slovo, v Across nikoliv. Nebudete přece platit za něco, co není žádný překlad.


3. Když vám odešlu originální text v .pdf, vrátíte mi ho přeložený ve stejném formátu?

Váš čas je pro nás důležitý. Proto ho pro vás šetříme tím, že vám překlad odevzdáme ve stejném souborovém formátu, jako váš originál. Přijímáme soubory ve formátech Microsoft Office, OpenOffice, .pdf. Na méně standardní formáty se prosím informujte pomocí kontaktního formuláře nebo jakýmkoliv jiným způsobem, uvedeným v sekci Kontakt.

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!